GÜNDÜZ  SAKA

Bana en zor gelen konuların başında kendi hakkımda bahsetmektir. Belki bu sizin içinde böyledir. Ama size kendimi tanıtmak durumundayım. Kişisel gelişim çalışması gibi önemli bir konuda insanın kiminle çalışacağını bilmesi çok önemli. Gerçekte ben tanımadan gözü kapalı gitmiştim ilk Reiki kursuna, biraz da inanmadan ama şansım varmış harika bir hoca ile karşılaştım. Ayça Ulusoy, kendisi halen ortağım ve on iki yıldır birlikte çalışıyoruz. Her Reiki yaptığımda hala kendisine şükrederim. Benim Reiki’ye başlamam ve bu günlere gelişim enterasan bir hikayedir ama uzun olduğu için bura da yazamıyorum. Umarım bir gün fırsat olurda sizlerle bu konuyu paylaşırım.

Uzun lafın kısası 1959  yılında Ankara’da doğmuşum. Ellidokuz yıl bu şehirde yaşadım…  Liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde bitirdim. ODTÜ Şehir Ve Bölge Planlama bölümünden 1982 yılında mezun olduktan sonra 2003 yılına kadar mesleğimi serbest şehir plancısı olarak kendi firmamda devam ettim.  2003 yılında kendi isteğim ile severek yaptığım işimden kendimi emekli ettim.

2018 yılı mayıs ayında Bodrum Gümüşlük’e yerleştim. Şimdi tüm çalışmalarımı buradan yürütüyorum. Bodrum merkez olmak üzere Ankara ve İstanbul’ da eğitimlere devam ediyorum.

Bu arada sağlık sorunundan dolayı 2002 yılında Reiki eğitimi almıştım. Bu enerji dengeleme tekniğinin çok büyük olumlu etkisini görünce bu konu ile daha fazla ilgilenmeye başladım. Reiki eğitmenim Ayça Tan Ulusoy ile  Reiki ve meditasyon konularında birlikte çalışmaya başladım. Bir süre sonra Reiki eğitmeni oldum.

2003 yılı sonunda Ayça Ulusoy ile birlikte ASHUA TURKUAZ isimli kişisel gelişim merkezi ile yayın evini kurduk.  Bu güne kadar devam ettirdiğimiz kişisel gelişim eğitimlerimiz dışında üçü bana ait olmak üzere onbeş adet kitap ile onüç adet meditasyon CD si yayınladık. Çalışmalarımızı birçok şehire taşıyarak Reiki ve meditasyon eğitimleri ile kişisel gelişim kursları verip seminerler düzenledik. Halen kişisel gelişim merkezimizde ortaklarım Ayça Ulusoy ile birlikte çalışmalarımızı sürdürmekteyiz

    2007 yılının yaz aylarında da MCM YAPIM firması ile birleşerek MCM TURKUAZ A.Ş. ni kurduk. Yeni çalışma konularımız kapsamında ASHUA isimli bir dergi çıkarttık. Bu dergide sorumlu yazı işleri müdürlüğünü yürüttüm. 2007 sonbaharında ise müziğin terapi özelliğinden yola çıkarak  RİTM TERAPİ GRUBUNU kurduk. Bu grupla hem öğrencilerimize terapi amaçlı ritm çalışması yaptırıyor hem de fırsat buldukça gösterilere çıkıyoruz. İnternette yayınlanmakta olan ASHUAHABER isimli haber portalında, AUTO-TÜRKİYE VE RUGBY-TÜRKİYE isimli internet dergilerinde düzenli olarak makalelerim yayınlandı. 2009 yılında ulusal ve yerel kanallarda olmak üzere iki adet televizyon programını yayına soktuk. TRT ve diğer televizyon kanallarında ve TRT radyolarında konuk olarak bir çok programa katıldım. Yayınlanmış üç kitabım olup tablolarımdan oluşan bir resim sergisi açtım. Halen merkezimizde kişisel ve ruhsal gelişim eğitimleri vermekte olup Reiki, Meditasyon, EFT, İDT ve Lemurya Enerji Teknikleri uygulayıcısı ve eğitmenliği ile Yaşam Koçluğu ve spiritüel danışmanlık yapmaktayım.